Google AdSense CPM Tarifes 2020 per bannerTag.com
anunci
anunci

Google AdSense és utilitzat per llocs web de mida petita i mitjana. Les dades de la taula següent es prenen directament de bannerTag.com lloc web. Tingueu-ho en compte CPMvariarà lloc a lloc. Els factors que influeixen són per a Google AdSense CPM: qui són els visitants, la qualitat dels visitants, el percentatge de clics, la visibilitat de l'anunci i d'on prové l'usuari (país). Aquest és el motiu pel qual aquestes columnes s’inclouen al full de dades, per entendre com fer-ho CTR i la visibilitat pot influir en CPM. Com més alt CTR i la visibilitat és major CPM és.

Les dades de la taula són a efectes de valoració. No reflectirà el rendiment del vostre lloc web, però proporciona una indicació del que CPM es troben a cada país i es poden utilitzar a efectes de comparació.

Voleu veure quines van ser les tarifes l’any passat? Fes una ullada Google AdSense CPM Tarifes 2019.

anunci

Si voleu que el vostre lloc web passi al següent nivell, us recomanem que proveu alguns dels primers llocs Alternatives d'AdSense per allà. Moltes d'aquestes plataformes de monetització fan servir header bidding solució i pot generar més ingressos si s’estableix correctament.

Google AdSense CPM Tarifes 2020 per països

PaísImpressió d'AdSense CPM/ RPM USDAdSense CTR %% De visibilitat
Afganistan0.120.45%40.26%
Albània0.10.36%50.01%
Algèria0.080.36%46.76%
Samoa Americana0.150.31%47.88%
Andorra0.130.23%44.59%
Angola0.120.38%48.61%
Anguilla0.190.37%49.15%
Antàrtida0.060.00%54.55%
Antigua i Barbuda0.190.54%47.92%
Argentina0.110.25%47.20%
Armènia0.090.26%50.60%
Aruba0.180.22%50.96%
Austràlia0.460.12%51.67%
Àustria0.360.16%48.69%
Azerbaidjan0.080.26%44.72%
bahrein0.230.25%47.03%
Bangla Desh0.110.33%49.54%
barbats0.130.21%51.08%
Bielorússia0.080.15%49.48%
Bèlgica0.350.15%54.94%
belize0.160.36%46.74%
Benín0.140.40%50.05%
bermudes0.170.23%51.57%
Bhutan0.120.76%55.10%
Bolívia0.110.36%47.77%
Bòsnia i Hercegovina0.070.17%50.94%
Botswana0.150.29%32.71%
Brasil0.20.23%47.87%
British Indian Ocean Territory0.110.27%57.88%
Illes Verges Britàniques0.270.50%48.23%
Brunei0.280.20%49.13%
Bulgària0.110.19%51.76%
Burkina Faso0.140.75%57.77%
Burundi0.150.76%51.13%
Cambodja0.140.40%43.06%
Camerun0.130.48%55.49%
Canadà0.490.11%52.51%
cap Verd0.140.53%53.07%
Carib Països Baixos0.140.36%57.50%
Cayman Islands0.30.20%50.00%
Central African Republic0.120.71%49.14%
Txad0.170.58%47.32%
Xile0.190.28%48.28%
Xina0.10.33%50.17%
Colòmbia0.130.33%46.56%
Comores0.130.63%52.69%
Cook Islands0.150.67%54.60%
Costa Rica0.190.28%46.81%
Costa d'Ivori0.150.46%59.36%
Croàcia0.110.17%48.84%
Curacao0.160.35%51.89%
Xipre0.140.16%43.57%
Txeca0.170.15%50.86%
República Democràtica del Congo0.150.47%52.09%
Dinamarca0.280.15%48.76%
Djibouti0.110.40%54.62%
dominica0.160.39%44.82%
República Dominicana0.160.42%47.32%
equador0.130.33%46.27%
Egipte0.10.21%51.07%
el Salvador0.130.40%47.68%
Equatorial Guinea0.120.45%44.31%
eritrea0.140.86%47.43%
Estònia0.220.14%50.80%
Eswatini0.150.53%48.58%
Ethiopia0.140.66%40.10%
Illes Malvines (Falkland Islands)0.090.23%47.75%
Illes Fèroe0.130.25%52.62%
Micronèsia0.120.61%46.78%
Fiji0.160.32%45.47%
Finlàndia0.350.14%48.65%
França0.280.15%59.87%
French Guiana0.190.25%61.63%
French Polynesia0.130.25%60.70%
Gabon0.110.39%59.88%
Geòrgia0.10.21%48.54%
Germany0.430.19%49.40%
Ghana0.140.39%42.68%
Gibraltar0.110.13%63.37%
Grècia0.110.21%41.64%
Greenland0.150.25%55.37%
Granada0.140.35%50.01%
Guadalupe0.180.27%60.72%
Guam0.180.18%50.24%
Guatemala0.140.37%49.35%
Guernsey0.160.27%54.87%
Guinea0.120.46%54.77%
Guinea Bissau0.140.60%49.33%
Guaiana0.150.62%46.10%
Haití0.090.48%59.97%
Hondures0.130.37%48.66%
Hong Kong0.330.12%52.61%
Hongria0.170.24%41.02%
Islàndia0.220.12%45.27%
Índia0.130.25%46.19%
Indonèsia0.120.32%48.69%
Iraq0.090.38%42.57%
Irlanda0.290.17%51.52%
Israel0.220.17%47.90%
Itàlia0.250.23%49.88%
Jamaica0.150.30%48.08%
Japó0.280.21%51.91%
Jersei0.160.15%54.63%
Jordan0.120.29%44.98%
Kazakhstan0.110.27%46.68%
Kenya0.20.39%42.68%
Kiribati0.160.38%45.43%
Kosovo0.090.29%48.77%
Kuwait0.210.23%45.12%
Kyrgyzstan0.090.26%44.73%
Laos0.110.57%40.83%
Letònia0.30.39%60.22%
Líban0.130.29%47.11%
Lesotho0.160.58%44.16%
Libèria0.190.62%45.62%
Líbia0.10.40%47.25%
Liechtenstein0.260.09%56.97%
Lituània0.150.21%50.47%
Luxemburg0.20.14%52.37%
Macau0.130.10%51.59%
madagascar0.090.32%54.72%
Malawi0.170.48%43.17%
Malàisia0.160.20%47.91%
Maldives0.130.26%50.73%
mali0.110.47%56.23%
Malta0.190.18%48.95%
Marshall Islands0.110.35%46.02%
Martinica0.190.21%61.80%
Mauritània0.10.77%48.75%
Mauritius0.140.37%51.45%
Mayotte0.160.28%60.84%
Mèxic0.180.28%44.23%
Moldàvia0.090.10%43.94%
Mònaco0.190.27%56.93%
Mongòlia0.110.35%48.63%
Montenegro0.080.22%50.86%
Montserrat0.180.25%52.84%
Marroc0.120.41%45.48%
Moçambic0.170.60%47.04%
Myanmar (Birmània)0.10.39%45.50%
N / A0.150.35%50.21%
Namíbia0.180.42%46.17%
Nauru0.360.73%52.67%
Nepal0.10.43%46.33%
països Baixos0.290.14%48.83%
Netherlands Antilles0.240.00%63.04%
New Caledònia0.20.19%63.04%
Nova Zelanda0.410.11%52.97%
Nicaragua0.120.45%48.49%
Níger0.110.77%51.68%
Nigèria0.210.31%39.34%
Norfolk Island0.230.00%67.39%
Macedònia del Nord0.090.26%51.86%
Northern Mariana Islands0.150.13%43.33%
Noruega0.290.14%48.59%
Oman0.170.25%43.53%
Pakistan0.110.29%43.92%
Palau0.150.49%60.31%
Palestina0.090.23%44.09%
Panamà0.180.34%47.10%
Papua New Guinea0.20.85%46.51%
Paraguai0.130.42%47.65%
Perú0.130.26%47.49%
Filipines0.140.24%45.61%
Polònia0.190.24%48.23%
Portugal0.20.26%58.28%
Puerto Rico0.220.21%49.20%
Qatar0.20.26%47.89%
República del Congo0.180.48%54.65%
Reunió0.130.19%60.64%
Romania0.150.25%43.93%
Rússia0.150.20%52.05%
Rwanda0.160.58%41.13%
Santa Helena, Ascensió i Tristán dóna Cunha0.090.42%52.38%
Saint Kitts and Nevis0.170.21%52.64%
Saint Lucia0.120.26%50.41%
Sant Pere i Miquelon0.150.51%70.01%
Saint Vincent and the Grenadines0.130.30%47.41%
samoa0.220.57%47.72%
Sant Marí0.140.29%53.52%
Sao Tome and Principe0.130.53%49.69%
Saudi Arabia0.210.33%43.09%
Senegal0.110.49%58.96%
Sèrbia0.080.23%50.27%
Seychelles0.120.29%52.03%
Serra Leone0.120.54%34.78%
Singapur0.410.13%49.54%
Sint Maarten0.180.31%48.46%
Eslovàquia0.180.19%48.27%
Eslovènia0.130.17%52.14%
Solomon Islands0.140.78%47.29%
Somàlia0.140.44%38.21%
Sud-Àfrica0.340.27%43.52%
Corea del Sud0.160.14%49.32%
Espanya0.230.32%44.25%
Sri Lanka0.090.29%44.99%
Suriname0.120.44%48.36%
Svalbard i Jan Mayen0.130.10%43.97%
Suècia0.310.15%49.88%
Suïssa0.470.14%52.12%
Taiwan0.120.14%52.07%
Tajikistan0.060.17%42.84%
Tanzània0.20.47%40.89%
Tailàndia0.150.24%49.99%
Bahames0.20.30%49.87%
Gàmbia0.130.53%44.01%
Timor Oriental0.110.59%49.08%
Togo0.120.51%51.48%
tonga0.240.31%45.39%
Trinidad and Tobago0.130.27%47.49%
Tunísia0.10.37%46.82%
Turquia0.090.24%51.32%
Turkmenistan0.080.35%21.98%
Turks and Caicos Islands0.220.41%52.09%
Tuvalu0.330.00%48.16%
Illes Verges dels EUA0.250.31%50.85%
Uganda0.220.52%43.05%
Ucraïna0.090.16%48.08%
Emirats Àrabs Units0.350.35%46.24%
Regne Unit0.350.18%50.09%
United States0.680.13%51.71%
Uruguai0.140.32%47.23%
Uzbekistan0.10.40%46.72%
vanuatu0.230.30%43.94%
Ciutat del Vaticà0.680.00%21.21%
Veneçuela0.080.48%52.16%
Vietnam0.10.22%47.66%
Western Sahara0.090.44%41.77%
Iemen0.10.46%45.23%
Zàmbia0.160.52%42.76%
Zimbabwe0.150.44%47.40%
Total0.240.22%49.88%

Si heu trobat un error ortogràfic, si us plau, notifiqueu-nos-ho seleccionant aquest text i prement Ctrl + Retorn.

anunci

Obteniu més diners dels vostres anuncis Proveu Setupad (Augment del 50% al 200% dels ingressos)

Gràcies per llegir l'article sencer. Esperem que hàgiu après alguna cosa nova.
Agrairíem comentaris amb suggeriments, ajuda o realment qualsevol cosa. Es tracta d’un lloc web nou i totes les opinions són importants.
Si poguéssiu compartir aquest article a les xarxes socials, significaria un món per a nosaltres! Gràcies!


Si us plau, deixeu una puntuació per estrelles per a aquest article
anunci
anunci
Quant a Alvils Karlštrems

Alvils Karlštrems és especialista en operacions publicitàries. Coneix totes les maneres d’optimitzar la publicació d’anuncis als llocs web.

© Copyright 2021 bannerTag.com - Tots els drets reservats.

Informe d'errors ortogràfics

El següent text s’enviarà als nostres editors:

Butlletí Subscriure

Obteniu els darrers missatges i articles al vostre correu electrònic

Prometem no enviar correu brossa :)