Annonse
Annonse

Google AdSense brukes av små til mellomstore nettsteder. Dataene i tabellen nedenfor er hentet direkte fra bannerTag.com nettsted. Husk det CPM's vil variere fra side til side. De påvirkende faktorene gjelder Google AdSense CPM: hvem er de besøkende, kvaliteten på de besøkende, klikkfrekvensen, synligheten til annonsen og hvor brukeren kommer fra (land). Dette er grunnen til at disse kolonnene er inkludert i databladet - for å forstå hvordan CTR og synlighet kan påvirke CPM. Den høyere CTR og synlighet er jo høyere CPM er.

Dataene i tabellen er til verdsettelsesformål. Det vil ikke gjenspeile hvordan nettstedet ditt vil prestere, men det gir en indikasjon på hva CPM er i hvert land og kan brukes til sammenligning.

Ønsker du å se hva prisene var i fjor? Sjekk ut Google AdSense CPM Priser 2019.

Annonse

Hvis du ønsker å ta nettstedet ditt til neste nivå, vil vi anbefale å prøve noen av de beste AdSense-alternativer der ute. Mange av disse inntektsplattformene bruker header bidding løsning og kan generere større inntekter hvis de er satt opp riktig.

Google AdSense CPM Priser 2020 etter land

LandAdSense-visning CPM/ RPM USDAdSense CTR %Synlighet%
Afghanistan0.120.45%40.26%
Albania0.10.36%50.01%
Algerie0.080.36%46.76%
Amerikansk Samoa0.150.31%47.88%
Andorra0.130.23%44.59%
Angola0.120.38%48.61%
anguilla0.190.37%49.15%
Antarktis0.060.00%54.55%
Antigua og Barbuda0.190.54%47.92%
Argentina0.110.25%47.20%
Armenia0.090.26%50.60%
Aruba0.180.22%50.96%
Australia0.460.12%51.67%
Østerrike0.360.16%48.69%
Aserbajdsjan0.080.26%44.72%
bahrain0.230.25%47.03%
bangladesh0.110.33%49.54%
barbados0.130.21%51.08%
Hviterussland0.080.15%49.48%
Belgia0.350.15%54.94%
Belize0.160.36%46.74%
Benin0.140.40%50.05%
bermuda0.170.23%51.57%
Bhutan0.120.76%55.10%
Bolivia0.110.36%47.77%
Bosnia og Herzegovina0.070.17%50.94%
Botswana0.150.29%32.71%
Brasil0.20.23%47.87%
British Indian Ocean Territory0.110.27%57.88%
British Virgin Islands0.270.50%48.23%
Brunei0.280.20%49.13%
Bulgaria0.110.19%51.76%
Burkina Faso0.140.75%57.77%
burundi0.150.76%51.13%
Kambodsja0.140.40%43.06%
Kamerun0.130.48%55.49%
Canada0.490.11%52.51%
Kapp Verde0.140.53%53.07%
Caribbean Nederland0.140.36%57.50%
Caymanøyene0.30.20%50.00%
Den sentralafrikanske republikk0.120.71%49.14%
chad0.170.58%47.32%
Chile0.190.28%48.28%
Kina0.10.33%50.17%
Colombia0.130.33%46.56%
Komorene0.130.63%52.69%
Cookøyene0.150.67%54.60%
Costa Rica0.190.28%46.81%
Elfenbenskysten0.150.46%59.36%
Kroatia0.110.17%48.84%
Curacao0.160.35%51.89%
Kypros0.140.16%43.57%
Tsjekkia0.170.15%50.86%
Den demokratiske republikken Kongo0.150.47%52.09%
Danmark0.280.15%48.76%
Djibouti0.110.40%54.62%
Dominica0.160.39%44.82%
den dominikanske republikk0.160.42%47.32%
Ecuador0.130.33%46.27%
Egypt0.10.21%51.07%
El Salvador0.130.40%47.68%
Ekvatorial-Guinea0.120.45%44.31%
eritrea0.140.86%47.43%
Estland0.220.14%50.80%
Eswatini0.150.53%48.58%
Etiopia0.140.66%40.10%
Falkland Islands (Islas Malvinas)0.090.23%47.75%
Færøyene0.130.25%52.62%
Mikronesiaføderasjonen0.120.61%46.78%
Fiji0.160.32%45.47%
Finland0.350.14%48.65%
Frankrike0.280.15%59.87%
Fransk Guyana0.190.25%61.63%
Fransk Polynesia0.130.25%60.70%
gabon0.110.39%59.88%
Georgia0.10.21%48.54%
Tyskland0.430.19%49.40%
Ghana0.140.39%42.68%
Gibraltar0.110.13%63.37%
Hellas0.110.21%41.64%
grønland0.150.25%55.37%
Grenada0.140.35%50.01%
Guadeloupe0.180.27%60.72%
Guam0.180.18%50.24%
Guatemala0.140.37%49.35%
Guernsey0.160.27%54.87%
Guinea0.120.46%54.77%
Guinea-Bissau0.140.60%49.33%
Guyana0.150.62%46.10%
Haiti0.090.48%59.97%
Honduras0.130.37%48.66%
Hong Kong0.330.12%52.61%
Ungarn0.170.24%41.02%
Island0.220.12%45.27%
India0.130.25%46.19%
Indonesia0.120.32%48.69%
Irak0.090.38%42.57%
Irland0.290.17%51.52%
Israel0.220.17%47.90%
Italia0.250.23%49.88%
Jamaica0.150.30%48.08%
Japan0.280.21%51.91%
jersey0.160.15%54.63%
Jordan0.120.29%44.98%
Kasakhstan0.110.27%46.68%
Kenya0.20.39%42.68%
Kiribati0.160.38%45.43%
Kosovo0.090.29%48.77%
Kuwait0.210.23%45.12%
Kirgisistan0.090.26%44.73%
Laos0.110.57%40.83%
Latvia0.30.39%60.22%
Libanon0.130.29%47.11%
Lesotho0.160.58%44.16%
Liberia0.190.62%45.62%
Libya0.10.40%47.25%
Liechtenstein0.260.09%56.97%
Litauen0.150.21%50.47%
Luxembourg0.20.14%52.37%
Macao0.130.10%51.59%
Madagaskar0.090.32%54.72%
malawi0.170.48%43.17%
Malaysia0.160.20%47.91%
Maldivene0.130.26%50.73%
mali0.110.47%56.23%
Malta0.190.18%48.95%
Marshalløyene0.110.35%46.02%
martinique0.190.21%61.80%
Mauritania0.10.77%48.75%
Mauritius0.140.37%51.45%
Mayotte0.160.28%60.84%
Mexico0.180.28%44.23%
Moldova0.090.10%43.94%
Monaco0.190.27%56.93%
mongolia0.110.35%48.63%
Montenegro0.080.22%50.86%
Montserrat0.180.25%52.84%
Marokko0.120.41%45.48%
Mosambik0.170.60%47.04%
Myanmar (Burma)0.10.39%45.50%
N / A0.150.35%50.21%
Namibia0.180.42%46.17%
Nauru0.360.73%52.67%
Nepal0.10.43%46.33%
Nederland0.290.14%48.83%
De nederlandske Antillene0.240.00%63.04%
ny-Caledonia0.20.19%63.04%
New Zealand0.410.11%52.97%
Nicaragua0.120.45%48.49%
Niger0.110.77%51.68%
Nigeria0.210.31%39.34%
Norfolk Island0.230.00%67.39%
Nord-Makedonia0.090.26%51.86%
Nord-Marianene0.150.13%43.33%
Norge0.290.14%48.59%
Oman0.170.25%43.53%
Pakistan0.110.29%43.92%
palau0.150.49%60.31%
Palestina0.090.23%44.09%
Panama0.180.34%47.10%
Papua Ny-Guinea0.20.85%46.51%
Paraguay0.130.42%47.65%
Peru0.130.26%47.49%
Filippinene0.140.24%45.61%
Polen0.190.24%48.23%
Portugal0.20.26%58.28%
Puerto Rico0.220.21%49.20%
qatar0.20.26%47.89%
Republikken Kongo0.180.48%54.65%
Réunion0.130.19%60.64%
Romania0.150.25%43.93%
Russland0.150.20%52.05%
Rwanda0.160.58%41.13%
Saint Helena, Ascension og Tristan da Cunha0.090.42%52.38%
Saint Kitts og Nevis0.170.21%52.64%
Saint Lucia0.120.26%50.41%
Saint Pierre og Miquelon0.150.51%70.01%
Saint Vincent og Grenadinene0.130.30%47.41%
Samoa0.220.57%47.72%
San Marino0.140.29%53.52%
São Tomé og Príncipe0.130.53%49.69%
Saudi-Arabia0.210.33%43.09%
Senegal0.110.49%58.96%
Serbia0.080.23%50.27%
seychelles0.120.29%52.03%
Sierra Leone0.120.54%34.78%
Singapore0.410.13%49.54%
Sint Maarten0.180.31%48.46%
Slovakia0.180.19%48.27%
Slovenia0.130.17%52.14%
Salomonøyene0.140.78%47.29%
somalia0.140.44%38.21%
Sør-Afrika0.340.27%43.52%
Sør-Korea0.160.14%49.32%
Spania0.230.32%44.25%
Sri Lanka0.090.29%44.99%
Surinam0.120.44%48.36%
Svalbard og Jan Mayen0.130.10%43.97%
Sverige0.310.15%49.88%
Sveits0.470.14%52.12%
Taiwan0.120.14%52.07%
Tadsjikistan0.060.17%42.84%
Tanzania0.20.47%40.89%
Thailand0.150.24%49.99%
Bahamas0.20.30%49.87%
Gambia0.130.53%44.01%
Øst-Timor0.110.59%49.08%
Togo0.120.51%51.48%
tonga0.240.31%45.39%
Trinidad og Tobago0.130.27%47.49%
tunisia0.10.37%46.82%
Kalkun0.090.24%51.32%
Turkmenistan0.080.35%21.98%
Turks og Caicosøyene0.220.41%52.09%
Tuvalu0.330.00%48.16%
US Virgin Islands0.250.31%50.85%
Uganda0.220.52%43.05%
Ukraina0.090.16%48.08%
De forente arabiske emirater0.350.35%46.24%
Storbritannia0.350.18%50.09%
forente stater0.680.13%51.71%
Uruguay0.140.32%47.23%
Usbekistan0.10.40%46.72%
Vanuatu0.230.30%43.94%
Vatikanstaten0.680.00%21.21%
Venezuela0.080.48%52.16%
Vietnam0.10.22%47.66%
Vest-Sahara0.090.44%41.77%
yemen0.10.46%45.23%
Zambia0.160.52%42.76%
Zimbabwe0.150.44%47.40%
Totalt0.240.22%49.88%

Hvis du har funnet en stavefeil, vennligst gi oss beskjed ved å velge den teksten og trykke Ctrl + Enter.

Annonse

Få mer penger fra annonsene dine Prøv Setupad (50% -200% inntektsøkning)

Takk for at du leser hele artikkelen! Vi håper du har lært noe nytt.
Vi vil sette pris på kommentarer med forslag, hjelp eller egentlig hva som helst. Dette er et nytt nettsted og alle meninger er viktige.
Hvis du kunne dele denne artikkelen i sosiale medier, ville det bety en verden for oss! Takk skal du ha!


Vennligst legg igjen en stjernevurdering for denne artikkelen
Annonse
Annonse
Om Alvils Karlštrems

Alvils Karlštrems er spesialist på annonsedrift. Kjenner alle måtene å optimalisere annonselevering på nettsteder.

Få mer penger fra annonsene dine. Prøv Setupad (50% -200% inntektsøkning). Vi bruker den!Avansert Header Bidding

Header bidding er en teknologi som tilbyr annonsebeholdning til flere etterspørselskilder samtidig i sanntid. Det er en auksjon, og høystbydende vinner - på denne måten får du maksimal inntekt fra annonsene dine. Press alle til å betale mer!

Setupad's header bidding wrapper inneholder de 15 beste AdExchanges, inkludert Google. Å skape konkurranse for hvert inntrykk på hvert banner på nettstedet. Bare test det ut og se selv.

Stavefeilrapport

Følgende tekst vil bli sendt til redaksjonen vår:

Abonner på nyhetsbrev

Få de siste innleggene og artiklene i e-posten din

Vi lover ikke å sende spam :)