Google AdSense CPM Tarife 2020 de bannerTag.com
publicitate
publicitate

Google AdSense este utilizat de site-urile mici și mijlocii. Datele din tabelul de mai jos sunt preluate direct de la bannerTag.com site-ul web. Ține minte că CPMVor varia site-ul site-ului după site-ul. Factorii de influență sunt pentru Google AdSense CPM: cine sunt vizitatorii, calitatea vizitatorilor, rata de clic, vizibilitatea anunțului și de unde provine utilizatorul (țara). Acesta este motivul pentru care aceste coloane sunt incluse în foaia de date - pentru a înțelege cum CTR iar vizibilitatea poate influența CPM. Cu cât este mai mare CTR iar vizibilitatea este mai mare CPM este.

Datele din tabel sunt valabile. Nu va reflecta performanța site-ului dvs. web, dar oferă o indicație a ceea ce CPM sunt în fiecare țară și pot fi utilizate în scopuri comparative.

Doriți să vedeți care au fost tarifele anul trecut? Verifică Google AdSense CPM Tarife 2019.

publicitate

Dacă doriți să vă duceți site-ul la nivelul următor, vă recomandăm să încercați câteva dintre cele mai importante Alternative AdSense acolo. Multe dintre aceste platforme de generare de bani folosesc header bidding soluție și poate genera venituri mai mari dacă este configurat corect.

Google AdSense CPM Tarife 2020 pe țări

ȚarăImpresie AdSense CPM/ RPM USDAdSense CTR %% Vizibilitate
Afganistan0.120.45%40.26%
Albania0.10.36%50.01%
Algeria0.080.36%46.76%
Samoa Americană0.150.31%47.88%
andorra0.130.23%44.59%
Angola0.120.38%48.61%
Anguilla0.190.37%49.15%
Antarctica0.060.00%54.55%
Antigua si Barbuda0.190.54%47.92%
Argentina0.110.25%47.20%
Armenia0.090.26%50.60%
Aruba0.180.22%50.96%
Australia0.460.12%51.67%
Austria0.360.16%48.69%
Azerbaidjan0.080.26%44.72%
Bahrain0.230.25%47.03%
Bangladesh0.110.33%49.54%
Barbados0.130.21%51.08%
Bielorusia0.080.15%49.48%
Belgia0.350.15%54.94%
belize0.160.36%46.74%
benin0.140.40%50.05%
Bermuda0.170.23%51.57%
Bhutan0.120.76%55.10%
Bolivia0.110.36%47.77%
Bosnia si Hertegovina0.070.17%50.94%
Botswana0.150.29%32.71%
Brazilia0.20.23%47.87%
Britanic din Oceanul Indian0.110.27%57.88%
Insulele Virgine Britanice0.270.50%48.23%
Brunei0.280.20%49.13%
Bulgaria0.110.19%51.76%
Burkina Faso0.140.75%57.77%
burundi0.150.76%51.13%
Cambogia0.140.40%43.06%
Camerun0.130.48%55.49%
Canada0.490.11%52.51%
capul Verde0.140.53%53.07%
Caraibe Țările de Jos0.140.36%57.50%
Insulele Cayman0.30.20%50.00%
Republica Centrafricană0.120.71%49.14%
Ciad0.170.58%47.32%
Chile0.190.28%48.28%
China0.10.33%50.17%
Columbia0.130.33%46.56%
Comore0.130.63%52.69%
Insulele cook0.150.67%54.60%
Costa Rica0.190.28%46.81%
Cote d'Ivoire0.150.46%59.36%
Croaţia0.110.17%48.84%
Curacao0.160.35%51.89%
Cipru0.140.16%43.57%
Czechia0.170.15%50.86%
Republica Democratică Congo0.150.47%52.09%
Danemarca0.280.15%48.76%
Djibouti0.110.40%54.62%
dominica0.160.39%44.82%
Republica Dominicana0.160.42%47.32%
Ecuador0.130.33%46.27%
Egipt0.10.21%51.07%
El Salvador0.130.40%47.68%
Guineea Ecuatorială0.120.45%44.31%
Eritrea0.140.86%47.43%
Estonia0.220.14%50.80%
Eswatini0.150.53%48.58%
Etiopia0.140.66%40.10%
Insulele Falkland (Malvine)0.090.23%47.75%
Insulele Feroe0.130.25%52.62%
Statele Federate ale Microneziei0.120.61%46.78%
Fiji0.160.32%45.47%
Finlanda0.350.14%48.65%
Franţa0.280.15%59.87%
Guyana franceză0.190.25%61.63%
Polinezia Franceză0.130.25%60.70%
Gabon0.110.39%59.88%
Georgia0.10.21%48.54%
Germania0.430.19%49.40%
Ghana0.140.39%42.68%
Gibraltar0.110.13%63.37%
Grecia0.110.21%41.64%
Groenlanda0.150.25%55.37%
grenada0.140.35%50.01%
Guadelupa0.180.27%60.72%
guam0.180.18%50.24%
Guatemala0.140.37%49.35%
jachetă0.160.27%54.87%
Guineea0.120.46%54.77%
Guineea-Bissau0.140.60%49.33%
guyana0.150.62%46.10%
Haiti0.090.48%59.97%
Honduras0.130.37%48.66%
Hong Kong0.330.12%52.61%
Ungaria0.170.24%41.02%
Islanda0.220.12%45.27%
India0.130.25%46.19%
Indonezia0.120.32%48.69%
Irak0.090.38%42.57%
Irlanda0.290.17%51.52%
Israel0.220.17%47.90%
Italia0.250.23%49.88%
Jamaica0.150.30%48.08%
Japonia0.280.21%51.91%
jerseu0.160.15%54.63%
Iordania0.120.29%44.98%
Kazahstan0.110.27%46.68%
Kenia0.20.39%42.68%
Kiribati0.160.38%45.43%
Kosovo0.090.29%48.77%
Kuweit0.210.23%45.12%
Kârgâzstan0.090.26%44.73%
Laos0.110.57%40.83%
Letonia0.30.39%60.22%
Liban0.130.29%47.11%
Lesotho0.160.58%44.16%
liberia0.190.62%45.62%
Libia0.10.40%47.25%
Lichtenstein0.260.09%56.97%
Lituania0.150.21%50.47%
Luxemburg0.20.14%52.37%
macao0.130.10%51.59%
Madagascar0.090.32%54.72%
Malawi0.170.48%43.17%
Malaezia0.160.20%47.91%
Maldive0.130.26%50.73%
mali0.110.47%56.23%
Malta0.190.18%48.95%
Insulele Marshall0.110.35%46.02%
Martinica0.190.21%61.80%
mauritania0.10.77%48.75%
mauritius0.140.37%51.45%
Mayotte0.160.28%60.84%
Mexic0.180.28%44.23%
Republica moldova0.090.10%43.94%
Monaco0.190.27%56.93%
Mongolia0.110.35%48.63%
Muntenegru0.080.22%50.86%
Montserrat0.180.25%52.84%
Maroc0.120.41%45.48%
Mozambic0.170.60%47.04%
Myanmar (Birmania)0.10.39%45.50%
-0.150.35%50.21%
Namibia0.180.42%46.17%
Nauru0.360.73%52.67%
Nepal0.10.43%46.33%
Olanda0.290.14%48.83%
Antilele Olandeze0.240.00%63.04%
Noua Caledonie0.20.19%63.04%
Noua Zeelandă0.410.11%52.97%
Nicaragua0.120.45%48.49%
Niger0.110.77%51.68%
Nigeria0.210.31%39.34%
Insula Norfolk0.230.00%67.39%
Macedonia de Nord0.090.26%51.86%
Insulele Mariane de Nord0.150.13%43.33%
Norvegia0.290.14%48.59%
Oman0.170.25%43.53%
Pakistan0.110.29%43.92%
Palau0.150.49%60.31%
Palestina0.090.23%44.09%
Panama0.180.34%47.10%
Papua Noua Guinee0.20.85%46.51%
Paraguay0.130.42%47.65%
Peru0.130.26%47.49%
Filipine0.140.24%45.61%
Polonia0.190.24%48.23%
Portugalia0.20.26%58.28%
Puerto Rico0.220.21%49.20%
Qatar0.20.26%47.89%
Republica Congo0.180.48%54.65%
Reuniune0.130.19%60.64%
România0.150.25%43.93%
Rusia0.150.20%52.05%
Rwanda0.160.58%41.13%
Sfânta Elena, Ascension și Tristan da Cunha0.090.42%52.38%
Sfântul Kitts și Nevis0.170.21%52.64%
Sfânta Lucia0.120.26%50.41%
Saint Pierre și Miquelon0.150.51%70.01%
Saint Vincent și Grenadine0.130.30%47.41%
samoa0.220.57%47.72%
San Marino0.140.29%53.52%
Sao Tome și Principe0.130.53%49.69%
Arabia Saudită0.210.33%43.09%
Senegal0.110.49%58.96%
Serbia0.080.23%50.27%
Seychelles0.120.29%52.03%
Sierra Leone0.120.54%34.78%
Singapore0.410.13%49.54%
Sint Maarten0.180.31%48.46%
Slovacia0.180.19%48.27%
Slovenia0.130.17%52.14%
Insulele Solomon0.140.78%47.29%
Somalia0.140.44%38.21%
Africa de Sud0.340.27%43.52%
Coreea de Sud0.160.14%49.32%
Spania0.230.32%44.25%
Sri Lanka0.090.29%44.99%
Surinam0.120.44%48.36%
Svalbard și Jan Mayen0.130.10%43.97%
Suedia0.310.15%49.88%
Elveţia0.470.14%52.12%
Taiwan0.120.14%52.07%
Tadjikistan0.060.17%42.84%
Tanzania0.20.47%40.89%
Tailanda0.150.24%49.99%
Bahamas0.20.30%49.87%
Gambia0.130.53%44.01%
Timorul de Est0.110.59%49.08%
Togo0.120.51%51.48%
Tonga0.240.31%45.39%
Trinidad și Tobago0.130.27%47.49%
Tunisia0.10.37%46.82%
Turcia0.090.24%51.32%
turkmenistan0.080.35%21.98%
Insulele Turks şi Caicos0.220.41%52.09%
Tuvalu0.330.00%48.16%
US Insulele Virgine0.250.31%50.85%
uganda0.220.52%43.05%
Ucraina0.090.16%48.08%
Emiratele Arabe Unite0.350.35%46.24%
Regatul Unit0.350.18%50.09%
Statele Unite0.680.13%51.71%
Uruguay0.140.32%47.23%
Uzbekistan0.10.40%46.72%
vanuatu0.230.30%43.94%
Orasul Vatican0.680.00%21.21%
Venezuela0.080.48%52.16%
Vietnam0.10.22%47.66%
Sahara occidentală0.090.44%41.77%
Yemenul0.10.46%45.23%
zambia0.160.52%42.76%
Zimbabwe0.150.44%47.40%
Total0.240.22%49.88%

Dacă ați găsit o eroare de ortografie, vă rugăm să ne anunțați selectând textul respectiv și apăsând Ctrl + Enter.

publicitate

Obțineți mai mulți bani din anunțurile dvs. Încercați Setupad (50% -200% creștere a veniturilor)

Vă mulțumim că ați citit întregul articol! Sperăm că ați învățat ceva nou.
Am aprecia comentariile cu sugestii, ajutor sau orice altceva. Acesta este un site nou și toate opiniile sunt importante.
Dacă ați putea distribui acest articol în social media, aceasta ar însemna o lume pentru noi! Mulțumesc!


Vă rugăm să lăsați un rating de stele pentru acest articol
publicitate
publicitate
Despre Alvils Karlštrems

Alvils Karlštrems este specialist în operațiuni publicitare. Cunoaște toate modalitățile de optimizare a difuzării anunțurilor pe site-uri web.

Raport de eroare ortografică

Următorul text va fi trimis editorilor noștri:

Newsletter Aboneaza-te

Obțineți cele mai recente postări și articole în e-mailul dvs.

Promitem să nu trimitem spam :)